Достапни линкови

Ксинхуа со ТВ станица за вести


Кинеската агенција Ксинхуа денеска започна со 24-часовно емитување телевизиска програма со вести на англиски јазик. Телевизијата Си Ен Си ќе може да се гледа во Азијско-пацифичкиот регион, Европа, Северна Америка и Африка преку стаелит, кабел и интернет и според Ксинхуа, треба да понуди подобар поглед и разбирање на Кина во светот.
XS
SM
MD
LG