Достапни линкови

Меѓународна конференција за ПалестинаВо Париз денеска ќе се одржи меѓународна конференција за Палестина. Според Ројтерс, на конференцијата е предвидено да присуствуваат и францускиот министер за надворешни работи Бернар Кушнер, поранешниот британски премиер Тони Блер, шефицата за надворешни работи на Европската Унија Кетрин Ештон, како и палестинскиот премиер Салам Фајад.
XS
SM
MD
LG