Достапни линкови

Клинтон ќе посети неколку држави од поранешниот советски блок


Американскиот секретар за одбрана Хилари Клинтон денеска патува на турнеја низ неколку земји од поранешниот советски блок. Планирано е таа да ги посети Украина, Полска, Азербејџан, Ерменија и Грузија. Според американски претставници, една од целите на посетата е да се отстрани загриженоста на тие земји дека ресетирањето на односите меѓу Соединетите Држави и Русија ќе биде на нивна штета.
XS
SM
MD
LG