Достапни линкови

Новиот генерал на силите на САД во Авганистан на состанок во Брисел


Генералот Дејвид Петраеус, новоназначениот командант на американските сили во Авганистан, денеска во Брисел треба да се сретне со претставници на НАТО. Петраеус го замени генералот Стенли Мекристал, кој беше ослободен од должноста поради негативни забелешки за локалните власти во Авганистан во изјава за печатен медиум.
XS
SM
MD
LG