Достапни линкови

Делегација од Туркменстан во посета на Македонија


Државна делегација од Туркменстан, на чело со вицепремиерот Дејаргелди Озаров денеска е во посета на Македонија. Предвидено е туркменистанскиот вицепремиер да се сретне со македонскиот министер за економија Фатмир Бесими.
XS
SM
MD
LG