Достапни линкови

Авганистанската влада прави напори за спроведување на правото


Американскиот јавен обвинител Ерик Холдер денеска ги пофалил напорите на авганистанската влада да го спроведе владеењето на законот, но предупредил дека има уште многу работа да се направи. Холдер изјавата ја даде по средбата со авганистанските официјални денеска во Кабул .Тој изјавил дека САД се посветени на партнерството со Авганистан и на тоа да им се овозможи на сите авганистански граѓани да имаат пристап до ефикасен и транспарентен судски систем.


XS
SM
MD
LG