Достапни линкови

Сенатот го одобри именувањето на Петреус


Американскиот Сенат денеска го потврди именувањето на Дејвид Петреус за командант на заедничките американски и НАТО сили во Авганистан. Петреус ќе го замени генерал Стенли Мекристал, кој минатата недела доби отказ по изјавите со кои критикува водечки личности на американската администрација. Вчера пред Сенатот , Петреус безбедносната сотојба во Авганистан ја опиша како нејасна
XS
SM
MD
LG