Достапни линкови

Ситуацијата на Косово бара политичко решение, смета Бентлер


Командантот на КФОР, Маркус Бентлер изјави дека ситуацијата во Косово бара политчки процес и оти не може да се решава со воени средства. Бентлер по средбата со генералниот директор на вооружените сили на Шведска, Улф Бенгстон изјави дека КФОР ќе остане гарант на постоечкото безбедносно опкружување и на слободата на движење без оглед на предстојната адаптација на силите
XS
SM
MD
LG