Достапни линкови

Русија и должи пари на Белорусија за транзит на гас


Белорусија соопштува дека рускиот гигант Гаспром признал дека и должи 32 милиони долари на Белорусиај за транзит на руски гас низ земјата. Денеска преставници на Гаспром и на белориуската компанија Белтрансгас потпишале дополнувањето на постоечкиот договор за транзит на гас, за кој Белорусија ќе добива 1, 88 долари за 1.000 кубни метри гас

XS
SM
MD
LG