Достапни линкови

Во Пакистан убиени 15 милитанти


Во напади на упоришта на милитанти во северозападен Пакистан се убиени 15 милитанти, соопштуваат властите. Тие сопштуваат дек се уништени најмалку 6 скривалишта во областа Мамонзаи во проблематичниот регион Оракзаи. Пакистанските безбедносни сили со месеци го бомбардираат тој регион, затоа што се сомневаат дека тука бунтовниците се кријат откако избегале по нападите во југот на Пакистан.
XS
SM
MD
LG