Достапни линкови

Невработеноста во Германија намалена на 7,5 насто


Невработеноста во Германија падна на 7,5 насто во јуни благодарејќи на економското придвижување и вообичаеното пролетно забрзување на бизнисот. Во однос на јуни 2009 невработеноста е намалена за 257 илјади лица.
XS
SM
MD
LG