Достапни линкови

„Окупирана“ државната грчка радио - телевизија


Разлутени работници изутрината ја окупираа зградата на грчката државна-радио телевизија ЕРТ во Атина, со барања за обновување на нивните работни договори, чиј рок истекува денеска. Околу триесетина вработени ги блокирале сите влезови на зградата, не дозволувајќи никому да влезе во објектот, јавуваат грчките медиуми.
XS
SM
MD
LG