Достапни линкови

Русија:САД да им ги гарантира правата на уапсените „шпиони“


Русија вели дека 10 луѓе уапсени во САД кои се осомничени за шпионажа се руски државјани и дека не направиле ништо со што ќе им наштетат на американските интереси. Во својата најнова изјава во врска со случајот, руското Министерство за надворешни работи ги повика властите на САД на уапсените да им се гарантира пристап до конзуларните одделенија и до правници.
XS
SM
MD
LG