Достапни линкови

Нападнат министер во владата на Косово


Косовскиот министер за образование, наука и технологија Енвер Хоџај денеска бил физички нападнат во зградата на Владата во Приштина, а напаѓачот е упасен, соопштуваат тамошните власти. Нападот се случил попладнево, за време на коктел во косовската Влада, а причината за нападот се уште е непозната.
XS
SM
MD
LG