Достапни линкови

Обама не сакал да коментира за руските шпиони


Американскиот претседател Барак Обама одбил да го коментира апсењето на 10 луѓе за кои постои сомневање дека се тајни агенти кои работеле за Русија. Тие се обвинети дека се инфилтрирале во политичките кругови во САД како обични американски граѓани но деке работеле за интересите на Русија. Од Белата куќа прашањата за ова тема ги препратиле до министерството за правда.

XS
SM
MD
LG