Достапни линкови

Вработен во ОН убиен во Кабул


Еден авганистанец вработен во ОН денеска е убиен во Авганистан кога било нападнато возилото на ОН во близина на амбасадата на САД во центарот на Кабул. Од ОН велат дека се уште не се познати причините за нападот. Во меѓувреме, авганистанските официјални лица соопштуваат дека 20 луѓе се повредени , меѓу кои и полицајци за време на протестите во источен Кабул. Луѓето протестирале против рацијата која ја спровеле полицајците вчера во едно верско училиште.
XS
SM
MD
LG