Достапни линкови

ОН:на раселените во Киргистан им требаат лекови


На раселените луѓе по немирите во Киргистан, им требаат лекови и сигурност, соопштуваат од ОН. Како последица на насилствата на југот од земјата има околу 375 илјади раселени луѓе. Според хуманитарните организации, за сега најголем проблем е тоа што нема лекови, а велат дека храна и вода за сега има. Освен тоа од ОН велат дека на луѓето треба да им се гарантира и сигурност и безбедност.
XS
SM
MD
LG