Достапни линкови

Протести во Прага против статуа на Мајкл Џексон


Илјадници Чеси протестираа денеска против планот за се постави статуа на Мајкл Џексон во Прага за да се одбележи 52-от роденден на починатата ѕвезда. Градските власти го одобрија проектот со кој на 29 август ќе се постави статуа на Џексон ќе се постави во градскиот парк. На протестите имаше околу 2.000 луѓе.
XS
SM
MD
LG