Достапни линкови

Џо Бајден во посета на Мексиканскиот залив


Американскиот заменик-претседател Џо Бајден денеска ќе го посети Мексиканскиот залив да види до каде се напорите за расчистување на нафтената дамка . Бурата и силниот ветер кој го погоди регионот минатиот викенд ги отежна напорите за расчистување. Бајден прво ќе го посети Њу Орлеанс, а потоа и Флорида каде властите затворија неколку плажи бидејќи се појави нафтена дамка.
XS
SM
MD
LG