Достапни линкови

Гопем интерес за Бразил и Холандија


Бразилците слават по победата врз Чиле

За прв пат по 6 одиграни меча од Светскиот Куп, се очекува во петок да биде пополнет стадионот Нелсон Мендела во Порт Елизабет

Навивачките фанови чекаат по најмалку три часа во приградскиот трговски центар во Порт Елизабет за да го купат најмногу бараниот билет во градот, а тоа влезница за петочниот натпревар од Светскиот куп во Фудбал.

Станува збор за четвртфиналето меѓу фаворизираните Бразил и Холандија.

Се очекува Стадионот Нелсон Мандела Беј со 42.286 места да се наполни и да се тргне сликата на празни места од претходните шест натпревари на новиот стадион наречен по легендарниот борец против Апархејдот и поранешниот Претседател на Јужна Африка Нелсон Мендела.

Од мечот Холандија - Словачка


Билетите чинат од 70 до 275 долари во зависност од позицијата.

Бразил и Холандија се пласираа во четврт финалето по победите врз Чиле и Словачка.
XS
SM
MD
LG