Достапни линкови

Убиени 4-ца милитанти во Пакистан


Пакистанските безбедносни служби соопштија дека од американски проектил истрелан врз засолниште на милитанти во Пакистан, загинале најмалку 4-ца екстремисти. Нападот се случил во Јужен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, каде што се смета дека се кријат припадници на Ал Каеда.


XS
SM
MD
LG