Достапни линкови

Времето претпладне променливо, попладне дожд и грмежи


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во попладневните часови нестабилно со локални врнежи од дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 21 до 29 степени Целзиусови. Во Скопје слично време, со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG