Достапни линкови

Компаниите ја раскинуваат соработката со Иран


Француската нафтена компанија Тотал ја прекина соработката со Иран , откако Соединете држави ги усвоија новите санкции кон Иран. Новите санкци се фокусирани кон моќната иранска Револуционерна Гарда и кон важните нафтени произведувачи. САД и западните земји се сомневаат дека Иран ја користи својат нуклерна програма за да создаде нуклеарна бомба
XS
SM
MD
LG