Достапни линкови

Во Пакистан убиени 4 војници


Четворица пакистански војници биле убиени денеска од Талибанците , соопштуваат пакистанките власти. Бунтовниците пукале на армиската патрола во областа Бајаур во близина на границата со Авганистан. Во престрелките загинале и тројца милитанти.

XS
SM
MD
LG