Достапни линкови

Турција бомбардира цели во Ирак


Турски воени авиони бомбардирале скривалишта на курдски работници во северен Ирак, како дел од акцијата на турската армија против бунтовниците. Портпаролот на Курдската работничка партија и локалните власти потврдиле дека имало воздушни напади , но не јавуваат за евентуални штети. Турската армија започна со напади над бунтовниците во курдскиот регион во Ирак, по неколкуте напади врз турски војници, при што загинаа 12 војници.
XS
SM
MD
LG