Достапни линкови

Вандалски напад врз камп на ОН за деца во Газа


Обединетите Нации соопштија дека на кампот за децата на палестинските бегалци во Газа му била причинета штета од маскирани милитанти. Кампот за време на нападот било празен. Никој не ја превзеде одговорноста за нападот, кој е втор овој месец, но исламски милитанти ги обвинија ОН дека ги корумпираат палестинските деца со тоа што ги учат на игри, спорт и човекови права.
XS
SM
MD
LG