Достапни линкови

5 жртви меѓу коалиционите сили во Авганистан


Четворица норвешки војници и еден британски војник загинаа во Авганистан. Британецот загинал во престрелка со милитанти вчера во Хелманд, додека холанѓаните загинаа кога нивниот камион налетал на мина.
XS
SM
MD
LG