Достапни линкови

Најмалку 15 жртви во експлозија во Пакистан


Во експлозија во пакистанскиот град Хидерабад имало, според болнички извори, најмалку 15 загинати, а десетици повредени. Екплодирал камион, а според владин портпароло не станува збор за тероризам. Хидерабад се наоѓа 160 километри северно од главниот град Карачи.
XS
SM
MD
LG