Достапни линкови

Турција го затворила воздушниот простор за Израел


Турскиот премиер Реџеп Ердоган, како што јави Анадолија, во Торонто изјавил дека Турција го затворила својот воздушен простор за израелските авиони како последица на смртоносниот напад на хуманитарната флота за Газа на 31 Мај кога загинаа 9 лица. Израелскиот весник Једиот Ахронот, вчера објави дека турските власти не дозволиле да мине авион со израелски воени офицери кои патувале на комеморацијата во Аушвиц – Полска.
XS
SM
MD
LG