Достапни линкови

Обама-најважно е мисијата во Авганистан да биде успешна


Американскиот претседател Барак Обама на неговиот говор на крајот на самитот Г-20 изјави дека преголема важност му се придава на датумот на повлекување на американските војници од Авганистан, наместо да се стави фокусот на она што е најважно, мисијата да заврши успешно. Обама ја бранеше неговата стратегија и додаде дека тие уште долго време ќе му помагаат на Авганистан, затоа што е во нивен национален интерес тој да не биде база на терористички напади.
XS
SM
MD
LG