Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно, на места со врнежи од дожд, а попладне со локална појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG