Достапни линкови

Над 60 проценти од гласачите гласале во Киргистан


Повеќе од 61 процент од гласачите во Киргистан излегоа на денешниот референдум за уставни промени, што го прави референдумот успешен и покрај неодамнешните етнички насилства ,соопштуваат киргистанските привремени власти. Привремената лидерка Роза Отумбаева изјавила дека денешното гласање било победа на патот кон вистинска влада. Прелиминарните резултати се очекуваат во понеделник
XS
SM
MD
LG