Достапни линкови

Обама и Ердоган разговарале во Торонто


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и американскиот претседател Барак Обама денеска на маргините на самитот на Г-20 разговарале за соработката меѓу Турција и САД во борбата против тероризмот, иранската нуклеарна програма и односите на Турција со Израел. Во врска со односите меѓу Турција и Израел, Обама изразил загриженост за најновиот развој меѓу двете земји, кои ги определи како две сојузнички држави.

XS
SM
MD
LG