Достапни линкови

Германија оди во четвртфинале


Германија се пласираше во четрвртфиналето, откако попладнево ја победи репрезентацијата на Англија со 4 - 1. Првото полувреме заврши со резултат 2-1 за Германија. При тој резултат судијата не призна чист гол за Англичаните. Во второто полувреме Гордиот Албион се отвори, бркајќи ја германската предност, но прими уште два гола.
XS
SM
MD
LG