Достапни линкови

НАТО продолжува со акциите во Авганистан


Портпаролот на НАТО во Авганистан изјавил дека нема да се одложуваат воените операции во таа земја поради смената на командантот на меѓународните сили и поради зголемениот број на загинати војници. Портпаролот Јозеф Блок изјавил дека ќе продолжат со операциите во очекување на командантот Дејвид Петреус.
XS
SM
MD
LG