Достапни линкови

Уапсени луѓе за нападот на полициската станица во Босна


Полицијата уапсила уште неколку луѓе осомничени дека се вмешани во нападот на полициската станица во Бугојно во централна Босна и Херцеговина. Претходно полицијата уапси еден човек кој признал дека тој ја подметнал експлозивната направа. При нападот загинаа еден полицаец, а повредени се уште 6 луѓе. Се трага по уште еден човек за кој постои сомневање дека е вмешан во настанот.
XS
SM
MD
LG