Достапни линкови

СДСМ со протестен митинг пред Влада


Најголемата опозициска партија СДСМ, вечерва ќе одржи протестен митинг пред Владата под мотото „Ние сме за победничка Македонија“. На митингот, како што најавија од СДСМ, ќе го изразат незадоволството од политиката на актуелната власт. Од СДСМ велат дека на ваков чекор се одлучиле по пораките кои премиерот, ги упати на роденденската прослава на ВМРО-ДПМНЕ пред повеќе од една недела.


XS
SM
MD
LG