Достапни линкови

Лидерот на ДУИ упатил писмо до лидерите од регионот


Лидерот на ДУИ Али Ахмети преку писмо им честител на лидерите на Македонија, Косово, Албанија и Црна Гора кои вчера одржаа средба во Призрен, за нивното залагање за регионалните и за евроинтегративните процеси, кои според него се единствената алтернатива за луѓето од Западен Балкан. Во писмото Ахмети оценува дека ваквите средби , ја подобруваат климата во регионот и од земји со меѓусебни предрасуди, соседите преминуваат во партнери и сојузници
XS
SM
MD
LG