Достапни линкови

Ирак ја има целосната подршка од Јордан


Кралот Абдула Втори денеска го уверувал ирачкиот претседател Џалал Талабани, дека Ирак има целосна подршка од Јордан за одржување на безбедноста и стабилноста во земјата. Кралот на Јордан и претседателот на Ирак разговарале и за случувањата на Блискиот Исток . Талабани денеска допатува во ненајавена посета на Јордан.
XS
SM
MD
LG