Достапни линкови

Шеста жртва на бомбашкиот напад во Истанбул


Еден војник кој беше повреден во бомбашкиот напад на автобусот во Истамбул, кој се случи во вторникот, им подлегнал на повредите , со што бројот на жртви се искачи на 6, пренесува агенцијата Анадолија. Во автобусот кој пренесуваше воени лица и членови на нивните семејства, експлодира бомба активирана со далечински управувач. Одговорноста за нападот ја презеде курдската екстремистичка група, „Јастреби за слободен Курдистан“.
XS
SM
MD
LG