Достапни линкови

Во поплави во Романија загианле 5 луѓе


Во полавите кои во последните неколку денови ја зафатија Романија, загинале 5 луѓе, а се очекува уште еден бран на поплави, соопштиле властите. Министерот за внатрешни работи соопштил дека во последните 2 дена од поплавите биле погодени половина од 42-те жупании. Од поплавите се уништени многу домови, а 500 луѓе биле принудени да ги напуштат своите куќи.
XS
SM
MD
LG