Достапни линкови

Ирачкиот претседател во посета на Јордан


Ирачкиот претседател Џалал Талабани, пристигна денеска во ненајавена посета на Јордан, јавуваат тамошните медиуми. Се очекува Талабани за се сретне со јорданскиот крал Абдула Втори за да разговараат за билатерални прашања и регионалната соработка. Ирак допрва треба да формира влада по изборите кои се одржаа во март и да изнајде начин за излез од политичкиот ќор сокак

XS
SM
MD
LG