Достапни линкови

Еден уапсен за експлозијата во Босна


Полицијата во Босна уапсила еден човек кој признал дека е виновен за експлозијата во полициската станица во градот Бугојно во централна Босна и Херцеговина. Во силната експлозија која се случи утрово , еден полицаец загина, еден се бори за живот, а уште 6
се повредени. Експлозијата предизвикала и матријални штети на околните згради . Уапсениот и е познат на полицијата бидејќи и порано извршувал кривични дела.
XS
SM
MD
LG