Достапни линкови

Експлозија во полициска станица во БиХ


Еден полицаец загинал а неколку луѓе се повредени во експлозија во полицска станица во град во централна Босна и Херцеговина, јавуваат тамошните медиуми. Експлозијата предизвикала и матријални штети на самата полициска станица и на околните згради . Се уште се истражува кој и зошто ја предизвикал експлозијата.
XS
SM
MD
LG