Достапни линкови

Ракавицата на Мајкал Џексон продадена за 190 илјади долари


Познатата бела ракавица на Мајкал Џексон, украсена со кристали што тој ја носеше на својата турнеја во 1984-та е продадена на аукција во Лас Вегас за 190 илјади долари. Ракавицата украсена со Сваровски кристали е дел од продажбата на сувенири на Мајкал Џексон по повод една година од неговата смрт. Ракавицата достигнала 10 пати повисока цена од почетната.
XS
SM
MD
LG