Достапни линкови

Иванов ќе се сретне со Горанците од Косово


Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе се сретне со претставници на македонско-горанската заедница од Косово. Иванов е во посета на Косово каде вчера учествуваше на регионална лидерска средба заедно со претседателите на Косово, Аалбанија и Црна Гора. Четворицата претседатели вчера упатија порака до меѓународната заедница за напредок на регионот преку заедничка соработка, слободно движење на луѓе и стока и заложба за економска соработка.

XS
SM
MD
LG