Достапни линкови

Напад на центар за рехабилитација во Мексико, 9 мртви


Девет луѓе се убиени а исто толку повредени кога вооружено лице нападнало еден центар за рехабилитација од дрога во Мексико. При нападот е убиен и сопственикот на центарот соопштува полицијата . Се уште се истражува мотивот за нападот. На почетокот на месецот имаше сличен ваков напад во друг центар за рехабилитација, при што загинаа 20 луѓе . За тој напад се претпоставува дека станува збор за расчистување на сметки меѓу стари ривалски банди
XS
SM
MD
LG