Достапни линкови

Во Индија запленет пакистански брод кој пренесувал оружје


Индиските власти денеска соопштија дека заплениле огромни количества оружје натоварени на еден пакистански товарен брод . Полицијата соопштува дека бродот пловел за пакистанкиот пристанишен град Карачи. Преставници на крајбрежната стража и на морнарицата на бродот пронашле експлозив, ракетни лансери, против авионски пушки , бомби. Екипажот и капетанот на бродот се под истрага.
XS
SM
MD
LG