Достапни линкови

Британија ќе го ограничува бројот на имигранти


Бројот на имигранти во Велика Британија од земјите кои не се членки на Европската Унија до април 2011-та треба да биде ограничен на 24 илјади соопштиле извори од министерството на внатрешни работи на Британија, јавува Франс прес. Но не се работи за намалување на бројот на имигрантите, туку за спречување на нов бран на луѓе кои доаѓаат, соопштил изворот. Органичувањето нема да важат за спортистите или за вработените во фирми кои имаат соработка со Велика Британија. Ограничувањето на приловот на имигранти е едно од предизборните ветувања на премиерот Дејвид Камерон.
XS
SM
MD
LG