Достапни линкови

Убиени тројца војници на НАТО во Авганистан


Трoјца војници на НАТО се убиени денeска во експлозија на бомба во јужен Авганистан, соопштуваат од Алијансaта. Војниците билe убиени во два одвоени настани. Се уште не се соопштува нациналноста на убиените војници. Овој мецес загинаа 87 војници на НАТО што го прави најсмртоносен месец од почетокот на војната во 2001-та.
XS
SM
MD
LG